bannerAktuality

Příběhy

Ohlávky

Ostatní

Kontakt

Fotogalerie

Vzkazy

OdkazyJsi . človíček.


Vítejte na stránkách naší zvířeny

Od malička jsem chtěla nějaké zvířátko, naši mi ale místo toho pořídili brášku.. Z toho jsem moc nadšená nebyla, tak jsem se přecejen nakonec dočkala a pořídili jsme si pejska. Už si to sice nepamatuju, ale škemrala jsem o něj celých 5 let. Byl to báječný pes plemene šeltie, který se jmenoval Jack Moravské srdce. Bohužel dožil jen 9let a zemřel zřejmě kvůli nádoru na mozku. Pak jsem si domů přinesla malou křeččici, které jsme říkali Myška. Později přišli i další. Mezitím jsme si jako vánoční dárek pořídili Lorda a když pak Jack odešel, hledala jsem si kamaráda na vyjížďky a zcela mě zaujalo plemeno border kolie a tak k nám v půlce srpna roku 2005 přišla Andulka. No a protože to mi nestačilo, pořídila jsem si i fretčího chlapíka Archiho. Zdálo se mi, že je Archik sám a nemá si s kým pořádně pohrát, a pak, přesně za rok jsem mu pořídila "holku na hraní" - fretčí slečnu Ginny. S Archikem se mají opravdu hodně rádi a v roce 2009 se jim narodilo 10 krásných freťátek!
Jedna malá holčička se mi od začátku moc líbila - byla malá a v obličeji tmavší než její sourozenci.. Naštěstí či naneštěstí nám zůstala doma, vzhledem k tomu, jak byla malá a jaký je to mazlík jí říkáme Beruška.. :o)
Bohužel z ní vyrostla docela protiva.

Od prosince roku 2008 jsem se stala vychovatelem pro Středislo Výcviku Vodících Psů v Praze - SVVP. První svěřenkyně, kterou jsem dostala do výchovy byla zlatá labradorka Astra. Přítulnějšího a víc na lidi fixovaného psa jsem v životě nepotkala. Byla naprosto úžasná a když jsme ji na podzim 2009 vraceli, tak jsme to všichni obrečeli. Ale je to pro dobrou věc a z Asťi je opravdu skvělý vodící pes (perfektně absolvovala všechny zkoušky a se svou novou paníčkou si velice sedly). Vzhledem k tomu, jak se nám to s Astrou podařilo :o), budeme v tom pokračovat i nadále - viz sekce vodící psi.

Jak u nás byla Asťa a stávala se z ní velká holka, tak začala hárat. Aby Anne nezůstala pozadu, začala hárat o 2 měsíce dřív, než měla (žárlivka jedna žárlivá). Takže štěňátka se narodila v listopadu 2009. Bylo to úžasné, ale velice náročné, takže jsme si to všichni vyzkoušeli, a víme, že už nikdy více. :o) Anne sice byla úžasná máma, která nám se štěňátky velice pomáhala, vyměnit koberec v kuchyni a tapety v chodbě jsme také plánovali, ale s ohlodanými stěnami už jsme fakt nepočítali, takže opravdu jednou a dost. :o)

Všechna štěňátka už mají nový domov a podle zpráv, které se ke mě dostávají jsou všichni naprosto úžasní a mají se moc dobře. :o)

Mimo všech výše zmíněných s námi bydlela také želvička Žofinka. Hodná a nenáročná želvička nádherná. Zřejmě u nás měla výborné podmínky, takže rostla a rostla, až už se ani do většího akvárka nemohla vejít. Našla jsem jí nový domov v Lipníku nad Bečvou ve velkém zahradním jezírku s dalšími želvičkami..
Pro velký úspěch jsem si zřídila další sladkovodní akvárium, kde kromě rybiček jsou 2 miniaturní ráčci mexičtí, spousta krevetek Red Cherry a šnečci - Ampulárie.. :o)

Rok 2012 byl v mnohém zlomový. Konečně jsem opustila panelákový byt a přestěhovala se s veškerou zvěří do domečku. A samozřejmě jsou zde pastviny i pro Lordíka. Je skvělé mít koně doma - všem doporučuju. :o)
Kůň je stádové zvíře a samota je pro něj zlá, tudíž když jsem Lordíka stěhovala domů, sháněla jsem mu nějakého společníka. Jako svatební dar od mých rodičů jsme dostali odstávče kobylky českého teplokrevníka - Tequilu.
Vrátila se k nám Jenny. Byla vybrána jako nejlepší z vrhu a zařazena do chovu. Protože i já jsem se zrovna chystala na "mateřskou dovolenou" ve výcviku vodicích psů, vzali jsme si ji zpátky.. :o)
Tak jsme chvilku byly těhotné spolu. V roce 2013 porodila 7 krásných a šikovných štěňátek (5 již aktivně pracuje, 2 zařadili do chovu).
Po narození našeho Matýska jsme mu pořídili poničku - Šipinku. Tu jsme časem vyměnili za Zerinku, která nám porodila krásného hřebečka Zephira.
Když jsme se přestěhovali do vlastního domečku začala jsem "sbírat" nechtěná zvířátka.. :o) Občas mrknu na internet na inzeráty, tak se k nám dostaly činčilky a králíčci.. :o)


naše stádo

Mája, Jenny a Anne


Zatím ještě žádnou ovečku nemáme, tak jsem si jednu pořídila alespoň sem.. Je přátelská, tak si s ní můžete klidně pohrát a dát jí i nějakou dobrotku. Když ji podrbete kurzorem, tak vás bude mít móóc ráda.. :o)


adopt your own virtual pet!

Tady na stránkách je takových zvířátek víc, jen hledejte.. :o)

Na stránkách se pracuje!

|| © 2008 Polikola | hagrid@centrum.cz ||